Milyen szerszámokra lehet szükségünk, ha meg szeretnénk javítani a kerékpárunkat?

Egy kerékpár sokféle okból romolhat el. Lehet szó a küllők problémájáról, csatlakozási hibáról, vagy akár a gumikerékről – nagyon fontos lehet, hogy egy hozzáértő, jó mesterember mindig, minden esetben megjavítsa az adott készüléket. Milyen eszközökre, szerszámokra lesz szükség, amennyiben szeretnénk, hogy igazán könnyen menjen a szerelési munka? Íme, egy rövid összefoglaló hobbi szerelők és szakemberek számára.
A legjobb 6 szerszám, ami nem maradhat ki a ládából
Íme, 6 olyan szerszám, ami nem maradhat ki a mesterember szerszámos ládikájából. Mindegyikre szükség van, amennyiben ezek bármelyike meghibásodik, vagy elkopik, azonnali cserére van szükség, hiszen a mindennapi munkavégzés szempontjából kiemelkedően fontosak.
Csavarhúzó. A csavarhúzó segítségével kell meghúzni a meglazult csavarelemeket. Ezeket időnként érdemes még meghibásodástól függetlenül meg meghúzni.
Kerékpártartó lift. A kitámasztás rendkívül fontos a javítási munkák megkezdése előtt. Amikor megfelelően kitámasztjuk a biciklit, nyugodtan láthatunk neki a többi munkának is.
Csavarkulcs. A csavarkulcs segítségével tudunk különböző speciális fogásokat is kipróbálni, és sokféle csavaron fogást találni. Ha van olyan szerszám, amiből érdemes többet is tartani otthon, akkor ez lesz az.
Lánctisztító kefe. A lánctisztító kefével kell a különféle szennyeződéseket eltávolítani a lánc szerkezetről. Ezt akár otthoni használatra is érdemes beszerezni, nem csupán akkor, ha szervizt üzemeltetünk.
Biciklipuma. Szintén egy olyan kellék, ami jó, ha megtalálható a veranda polcán. Időnként ugyanis fel kell pumpálni a bicikli kerekét, ez egy jó pumpával egyáltalán nem megterhelő fizikailag, ha jó megtámasztást alkalmazunk.
Mérőkulcs. A mérőkulcs segítségével tudunk különféle távolságokat mérni. Ez fog tudni segíteni nekünk abban, hogy hivatásos szervizesként igazán professzionális szinten tudjuk űzni a tevékenységünket.
Mi a jó kerékpár javítás titka?
Ha lenne egy olyan kifejezés, amivel igazán jellemezni kell a jó mesterember munkáját – akkor az nem más, mint a türelem. Mindig meg kell találni a hiba okát, ami bizony nem mindig könnyű – ehhez kell a szakmai rutin és megfelelő mestertudás, melyre az évek során lehet szert tenni.